Серпень для українців особливий місяць, бо він несе нам  національні свята - День Державного Прапора та День Незалежності України. Кожен свободівець із задоволенням долучається до святкування, бо всі ми вірні Своїй Богом Даній Землі, своїй українські нації. Так з нагоди Дня Державного Прапора та 27-ої річниці Дня незалежности України активісти-свободівці на чолі з головою  РО ВО «Свобода» Михайлом Іваночко взяли участь у низці національно-патріотичних заходів, що відбулися у Надвірнянському районі.

Перш за все свободівці традиційно помолилися на Божественних літургіях в церквах Надвірнянщини за перемогу і мирне небо України, її процвітання, добробут та злагоду українців. Після, націоналісти спільно з громадою району взяли участь в урочистих заходах з нагоди Дня Незалежности України у місті Надвірна. Крім того відвідали віче та святкові концерти в населених пунктах, зокрема Ланчин.

Під час урочистого концерту від голови Надвірнянської районної ради Івана Гурмака найвищої нагороди району «За Заслуги перед Надвірнянщиною» удостоїлися волонтери-свободівці  голова БФ «Свобода Гідність Перемога» Зеновія Дробаха та депутат Ланчинської селищної ради ОТГ волонтер Василь Іваночко.

Очільник надвірнянських націоналістів, депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко привітав громаду з Днем відновлення Української незалежности і підкреслив, присутність делегацій з міст-побратимів країн Польща, Чехія та Румунія, відзначивши, що на прикладі їх відданості своїм державам маємо вчитися цінувати власну мову, релігію, культуру і традицію щоби всюди де б не були пишалися, що є українцями. Свободівець передав вітання воякам району від легендарного командира УПА Мирослава Симчича «Кривоноса».

«27 років тому Україна офіційно відновила свою незалежність, але маємо пам’ятати: наша держава відзначає 100 років від створення  Української Народної Республіки. Столітня боротьба за свободу нації і незалежність сьогодні і далі продовжується на східних теренах України. Здійснились пророчі слова провідника Степана Бандери ««Настане час, коли один скаже: Слава Україні! І мільйони відповідатимуть: Героям слава!». Від сьогодні наші військовослужбовці вітатимуться бандерівським гаслом та не забуваймо, що саме націоналісти з цим гаслом боролися за Україну в 40-50 роках, здобували незалежність, саме ці слова лунали найчастіше в час Революції Гідности і з ними боронять територіальну цілісність на східному фронті. З гаслом Бандери ще в 2010 році свободівці прийшли у Верховну Раду, обласні, районні та місцеві ради. Зараз Бандерівське вітання лунає по всій Україні, в той час червоно-чорний прапор націоналістів майорить поруч з синьо-жовтим прапором, бо саме через червоно чорний стяг боротьби ми прийдемо до славного синьо-жовтого знамена української перемоги! Будьмо пильні друзі вже на чергових виборах і не ставаймо на ті ж граблі, Україні потрібна українська влада і головне український президент. Слава Нації! Смерть ворогам!» - відзначив націоналіст.

Слова подяки та шани військовим, їх рідним, та загалом українцям за мужність та відданість, висловив під час свого виступу голова Надвірнянської районної ради свободівець Іван Гурмак.

«Маємо дякувати Богу та всім поколінням минувшини і сьогодення українців за ще один рік нашої Української незалежности. Ми відчули зараз національний дух єдности і свободи, ми можемо сповідувати нашу віру, говорити рідною мовою і цінувати й шанувати власних Героїв. Ми українці, нація незалежних! Слава Україні! Героям Слава!» - наголосив Іван Гурмак.

Окрім традиційних святкувань Дня незалежності України родзинкою урочистостей стала фронтова фотовиставка світлин воїнів Надвірнянщини під назвою «Вартові миру». Автором ідеї створення фотопроекту є журналіст член НСЖУ, волонтер БФ «Свобода-Гідність-Перемога», працівник виконавчого апарату Надвірнянської районної ради свободівка Вікторія Пицюк (Торес). Наразі була презентована лиш перша частина з десяти майбутніх адже, у районі близько 700 бійців московсько-української війни, і одна виставка містить 70 світлин. До реалізації даного проекту долучився особисто голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, депутат Івано-франківської обласної ради , Голова РО ВО «Свобода» Михайло Іваночко.

Фотопроект “Вартові миру” створений для інформування мешканців та гостей Надвірнянського району щодо безпосередньої участі воїнів Надвірнянщини у протистоянні російському агресору на східній Україні. Можна побачити світлини військовослужбовців, медиків-волонтерів, волонтерів. Серед захисників нашого району відважні оборонці Донецького та Луганського летовищ, дехто з них пережив трагічні бої за Дебальцево та Іловайський котел, хтось отримав бойове поранення, а хтось ніколи не забуде ворожий “сєпарський” полон, вони знають як і хто обороняв Маріуполь, їм відомі не зі слів “гарячі позиції” по всій лінії фронту. Вони чиїсь знайомі, сусіди, друзі, брати, чоловіки й дружини, батьки й сини, та завжди — наші “Вартові миру”.

Варто додати, що крім даної фотовиставки свободівка працює над створенням фронтового фотоальбому, куди ввійдуть фронтові світлини військових Надвірнянщини.

По завершенні урочистостей відбулась чудова літературно-музична композиція, яка залишила неповторні враження у глядачів. Перед жителями та гостями міста виступили найкращі творчі колективи району

Також за доброю традицією було розгорнуте етно-подвір’я.


Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»      

Додати коментар

Захисний код
Оновити