Традиційно в день величного християнського свята Успіння Пресвятої Богородиці в селищі Битків, що на Надвірнянщині, відбувся святковий концерт приурочений «Храмовому святу», Дню Незалежності України та дню селища. В рамках урочистостей дебютували з музичними композиціями та власними інсценізаціями, створений за ініціативи депутата Івано-Франківської обласної ради, свободівця Василя Сенатовича, чоловічий аматорський колектив «ОПРИШКИ».

Підтримати побратима завітали активісти РО ВО «Свобода» на чолі з очільником депутатом Івано-Франківської обласної ради Михайлом Іваночко, а також боєць «Легіону Свободи», депутат міської ради Олег Туєшин.
Помпезності святковим заходам додала широка концертна програма, презентована вихованцями селищного будинку культури та учнями місцевих шкіл. Порадували своєю творчістю односельчан їх талановиті земляки Олександр Букатюк, Василь Бенюк та інші.
Однак родзинкою та творчим відкриттям для битківчан став колектив «Опришки». Під егідою націоналіста Василя Сенатовича для глядачів було представлене театральне дійство на історичну тематику, а саме національно-визвольну боротьбу українців з часів борців-опришків і до сьогодні. Цікавим є те, що слова для персонажів написав сам же Василь Сенатович. Колектив у складі 8 мужчин, серед яких і депутат районної ради, свободівець Андрій Крицький, зумів показати і донести до присутніх всю важливість боротьби за Свою Богом Дану українську землю. Кожен з «Опришків» зіграв певну історичну постать: козака, опришка, воїна УПА, майданівця та бійця московсько-української війни. Звертаючись до присутніх, Василь Сенатович закликав не падати духом, а брати приклад з Героїв минувшини, не терпіти знущання, а гідно давати відсіч всім ворогам України. На завершення свого виступу аматорський колектив «Опришки» виконали низку патріотичних пісень.
З вітальним словом виступив депутат Івано-Франківської обласної ради, голова РО ВО «Свобода» Михайло Іваночко, який відзначив чудовий виступ гурту «Опришки» і подарував символ мужності й відваги – опришківську бартку. Націоналіст побажав творчих успіхів і ще не один раз радувати патріотичними піснями. Також Михайло Іваночко привітав із святом битківчан і наголосив, що приємно бачити якою талановитою є молодь селища, бо саме за такими молодими українцями гідне майбутнє держави.
Крім того очільник надвірнянських свободівців вручив найменшим учасникам свята дитячий пізнавальний журнал "Дзвіночок".
Свободівець Василь Сенатович подякував побратимам та землякам за підтримку і зазначив, що працею і боротьбою українська нація здобуде остаточну перемогу, омріяну незалежність і буду українець господарем в Україні.
Від імені керівництва Надвірнянського району з нагоди дня селища, депутат районної ради Андрій Крицький привітав односельчан із християнським та національними святами, побажав світлого й мирного неба, процвітання рідному Биткову та вручив директору селищного будинку культури сертифікат на отримання звукової апаратури, яку буде придбано на суму 70 тис. гривень.
На завершення урочистостей молодь розважилась на молодіжній дискотеці від запрошених гостей гурту «Арія».

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»                                                                                                                               

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити