Відповідний проект рішення «Про звернення районної ради до Президента України щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення» підтримали 20 з 22 присутніх у сесійній залі районних обранців на засіданні ХХІІІ позачергової сесії районної ради.

Очільник депутатського корпусу Надвірнянської районної ради свободівець Іван Гурмак запевнив, що дане звернення не несе політичного підтексту, а є відповіддю депутатів районної ради, як представників громади, на недоцільні дії уряду. Адже підвищення ціни на газ потягне за собою зростання цін на всі комунальні послуги, а також загалом на всі види послуг і товарів в тому числі. При минулорічному тарифі на газ і до цього часу наявні заборгованості по сплаті серед населення, тож з підвищенням ціни платоспроможність українців в рази зменшиться.

У тексті звернення зазначається, що підвищення цін «неприпустиме та порушує конституційні права громадян України». 
«Вимагаємо від президента України виконати конституційний обов’язок перед власними громадянами і зупинити дію постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року щодо підвищення ціни на газ для населення та вжити заходів щодо скасування вказаної постанови Кабінету Міністрів України», – йдеться у зверненні.

Депутат районної ради свободівець Андрій Крицький зауважив, що фракція ВО «Свобода» повністю підтримує дане звернення, оскільки за ініціативи депутатів-свободівців в радах різного рівня прийняті аналогічні звернення. 

Вже з 1 листопада 2018 року згідно постанови Кабінету міністрів України вартість ціни на газ для населення на 23,5% до 8550 гривень за тисячу кубічних метрів. Досі один кубометр газу коштував 6,96 гривень.

 

Прес-служба Надвірнянської РО ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити