В час Різдвяних свят в селі Верхній Майдан з ініціативи Надвірнянської районної організації ВО «Свобода» відбулося вже традиційне вшанування пам’яті загиблих вояків УПА сотні «Чайки». Цьогоріч минає 74 роки, як 7 січня відбувся нерівний бій упівців з енкаведистами. 

Спільно з громадою села поминальні свічки запалили депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, депутати Надвірнянської районної ради Сергій Штогрин, Андрій Томин, депутат міської ради, голова ГО «Надвірнянське районне об’єднання воїнів АТО» Олег Туєшин, а також активісти-свободівці.

Біля могил, де поховані  вояки  сотні «Чайки» настоятель УГКЦ «Святих Володимира та Ольги», УГКЦ «Святого Миколая» о. Михайло Федорів відправив панахиду за душами невинно убієнних.

У своєму зверненні депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко наголосив, що вже традиційно в Різдвяні свята разом з громадою села Верхній Майдан надвірнянські націоналісти вшановують не тільки полеглих вояків УПА сотні «Чайки», а й всіх героїв національно-визвольної боротьби. Також націоналіст подякував громаді села Верхній Майдан за їх патріотичну позицію.

«Плекаймо своє - рідне, за яке гинули наші батьки, діди і прадіди, те, за що на смерть стоять бійці московсько-української війни. Шануймо свою землю, своїх Героїв! Для України 2019 рік є доленосним і відповідальність за майбутнє наших дітей лежить на кожному з нас, бо саме ми обиратимемо вже незабаром Президента України. Я вірю що цей рік  стане переможним на всіх фронтах і українці отримають українську владу. Будьмо розважливими та свідомими, державі потрібен президент-націоналіст і таким є єдиний кандидат від націоналістичних сил – Руслан Кошулинський. Пам’ятаймо, що ми господарі на СВОїй Богом ДАній землі і борімось за Українську державу всіма силами. Слава Україні! Героям Слава!» - наголосив Михайло Іваночко.

Також очільник надвірнянських свободівців зачитав привітання з Різдвом Христовим від об’єднаних націоналістичних сил.

Депутат Надвірнянської районної ради свободівець Сергій Штогрин від імені голови районної ради Івана Гурмака та від себе особисто привітав верхньомайданівців з Різдвом Христовим та проінформував, що саме за кошти районного бюджету в минулому році вдалося облагородити могили загиблих вояків УПА сотні «Чайки».

Пам’ятати про подвиги Героїв минулого і вже сьогодення закликав голова ГО «Надвірнянське районне об’єднання воїнів АТО» Олег Туєшин. Ветеран московсько-української війни звернув увагу, що нас вкотре заманюють гучними лозунгами на кшталт «Зменшу ціни на газ» на ті ж самі граблі. Та кожен українець, роблячи свій вибір на президентських виборах, повинен пам’ятати чого вартує українська незалежність, за яку й досі віддають свої життя новітні захисники на східному фронті.

Всі присутні спільно виконали Гімн України та заколядували. Крім того свободівці відвідали й символічну могилу на місці бою упівців з енкаведистами, де також запалили лампадки та заколядували української колядки.

Довідково: Зі спогадів очевидців: "7 січня 1945 року, на Різдво, сотня "Чайки" перейшла у Верхній Майдан, де ще застали курінь "Іскри". Він знявся з постою і пішов у бік Парища, а його сотня залишилася у селі. Десь о третій годині дня більшовики напали на село. Почався бій, сили чекістів переважали. Намагаючись прорвати кільце оточення і не ризикувати життям жителів села, повстанці почали прориватися до лісу, де натрапили на засідку. Майже усі загинули в нерівному бою, 70-80 людей, ніхто не міг точно їх порахувати. У цьому бою поліг сотенний "Чайка", чотовий "Місько". Ті повстанці, які відступали до села, дивом уціліли. Тіла загиблих повстанців місцеві мешканці поховали у спільній могилі.
Курінний "Іскра" поклявся відомстити за смерть друга "Чайки". Через два тижні він заманив більшовиків у засідку. Повстанці вбили їхнього командира, спалили танкетку, знищили близько 50 совітів".


 

 

 

Прес-служба Надвірнянської  РО ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити