23 червня на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей на Яблуницькому перевалі відбулося народне поминальне віче з нагоди 80-тих роковин з дня загибелі воїнів Карпатської Січі та 23-ої річниці з дня їх перепоховання в селі Яблуниця.

Пам’ять вбитих польськими окупантами Героїв прийшли вшанувати представники місцевої громади, вояки УПА, активісти. Духовні отці відправили заупокійну панахиду за убієнними та помолилися за мир і спокій у державі. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх Героїв, котрі віддали своє життя в боротьбі за Україну..

Традиційно не оминули згадку про цю героїчну подію українські націоналісти. Зокрема участь у пам’ятних заходах взяв екс віце-спікер Верховної Ради України, голова секретаріату ВО «Свобода» Руслан Кошулинський та кандидат в Народні депутати України округ №87 від ВО «Свобода» Михайло Іваночко, активісти Надвірнянської районної і Яремчанської міської організації ВО «Свобода.

Руслана Кошулинського тепло прийняли мешканці та гості Яремчанщини і охоче спілкувалися та знимкувалися з ним.

Свободівець Руслан Кошулинський під час пам’ятного віче звернувся зі словами:

«Чому ми сьогодні привели своїх дітей та внуків на це святе місце? Та тому, щоб вони бачили, знали своїх Героїв, шанували їх, бо це наша традиція. Традиція з латинської перекладається як «передача». Коли від покоління до покоління передається найцінніше - мудрість, як бути щасливими на своїй Богом даній землі. Наші Герої попередніх поколінь показали нам цю мудрість, як треба жити, як треба вмерти так, щоб їх пам’ятали. Карпатська Україна існувала дуже обмаль часу. Українці були розмінною картою бо не мали сили протистояти ворогам. На превеликий жаль ми не засвоїли уроки боротьби наших предків, бо й сьогодні не маємо такої сили, щоб «добрі сусіди» не зазіхали на нашу землю. Ті цінності, які наріжним каменем стояли в час Революції Гідності, за які Небесна Сотня віддала свої життя сьогодні знову хитаються. Всі націоналісти об’єдналися в єдину силу і спільно йдуть в парламент, щоб у законний спосіб захищати інтереси української нації, українську мову і традицію. Не буде націоналістів у владі то будуть їхні закони і їхня Україна, яка для них є лиш територією, а не державою із тисячолітньою історією та своїми Героями. Майбутнє України тільки в українських руках. Тримаймось своєї традиції. Шануймо своє рідне та обираймо до влади українців. Любімо Україну так як Герої Карпатської Січі, котрі віддали свої життя за Соборну Самостійну Українську державу! Слава Україні! Героям Слава!» - наголосив націоналіст.

 

Крім того Руслан Кошулинський закликав підтримати націоналістів на позачергових Парламентських виборах та представив кандидата в Народні депутати України від ВО «Свобода» по одномандатному виборчому округу №87. Ним став депутат Івано-Франківської обласної ради, голова Надвірнянської РО ВО «Свобода», активний учасник Революції Гідності та військовий волонтер Михайло Іваночко

 

Слава Героям Карпатської України, відомим і безіменним. Їх кров пролилась недаремно, вона пульсує в  жилах нинішніх поколінь українців, дає сили на нові перемоги, віру і бажання будувати Єдину Самостійну Соборну Українську державу.

Урочисте віче завершилося спільним виконанням Державного Славню.

 

Довідка                                                                                                  

У 1939 році на землях Закарпаття з ініціативи Августина Волошина було проголошено Українську незалежну державу - Карпатська Україна.

Військовим органом Карпатської України була організація «Карпатська Січ». У ніч на 14 березня 1939 року Угорщина за підтримки гітлерівської Німеччини розпочала агресію проти Карпатської України. 14 бійців Карпатської Січі загинули під час переходу Яблуницького перевалу.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити