Ще з початку реформи медичної галузі в Україні  ВО «Свобода» застерігала, що дана реформа є початком чергового геноциду Української Нації. І ось з 1.04.2020року почались серйозні проблеми в медичних закладах всієї України, не став винятком і Центр первинної медико-санітарної допомоги Ланчинської ОТГ.

Як вже відомо, Ланчинський ЦПМСД не заключив угоди з НСЗУ у в зв’язку з тим , що керівництвом закладу не правильно подано документи в Національну службу здоров’я України, а саме,  об’єднавши первинну та вторинну ланку медицини, що суперечило даній реформі. Внаслідок чого, Ланчинський ЦПМСД залишився із своїми проблемами наодинці, адже автоматично фінансування заробітних плат лікарів лягло на орган місцевого самоврядування, а саме на бюджет Ланчинської селищної  ради  ОТГ. Сьогодні депутатам пропонується Програма цільової підтримки амбулаторної вторинної медичної допомоги на території Ланчинської територіальної громади, яка передбачає чималу суму з місцевого бюджету. Звичайно, що ми (фракція ВО «Свобода») тільки за те, щоб наша медицина розвивалась та відповідала вимогам часу. І ми підтримуємо дану програму, але у нашої фракції є запитання до керівництва Ланчинського ЦПМСД та керівництва громади :
 
- чому не були якісно та згідно вимог реформування медичної галузі в Україні подані документи, що спричинило непідписання угоди з НСЗУ, внаслідок чого були скорочені лікар-ренгенолог і лікар-лаборант, переведені на 0.5 ставки  хірург, лор та інші спеціалісти, з дня заснування закладу, і до цих пір немає лікаря невропатолога та окуліста?;
- чому до цих пір не використані цільові кошти для поповнення матеріально-технічної бази закладу, передбачені субвенцією із державного бюджету для даного закладу в розмірі 1200 тис.грн., які лежать на казначейському рахунку ЦПМСД?;
- кожний  ЦПМСД Надвірнянського району вже використовує автомобіль «DASTER», які закуплені за кошти державного бюджету, чому досі немає автомобіля в Ланчинському ЦПМСД?
 
Складається враження, що керівництво закладу не розуміє, що потрібно робити в такий відповідальний момент для нашої громади. Адже скорочувати лікарів та, натомість, залишати на роботі людей, які не мають жодного відношення до медичної галузі ми вважаємо неприпустимо.

Розуміємо, що вже зараз вони намагаються надолужити втрачене, але пройшло дуже багато часу, тому вимагаємо покарання винних:

- керіництво ЦПМСД не відповідає рівню займаних посад ,тому вимагаємо від голови ОТГ  п.Поповича В.В. та виконавчого комітету прийняти правильні рішення, які дадуть користь для всієї нашої громади;    

- забезпечити лікарів заробітною платою в розмірі повних окладів, а також повернути посади лікаря-рентгенолога і лікаря-лаборанта, також вжити всі можливі заходи по залученню в ЦПМСД Ланчинської ОТГ лікаря невропатолага та окуліста.
- вимагаємо надати вичерпну та чітку відповідь в термін згідно чинного законодавства.
 

За дорученням фракції ВО «Свобода» голова фракції Марія Яворська

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»  

Додати коментар

Захисний код
Оновити