В Івано-Франківській області розпочалась акція "Ні двомовності!", яку проводить ВО "Свобода". Її першим етапом стане збір підписів громадян, готових стати на захист української мови. Надвірнянські свободівці, підтримуючи дану акцію, виставили партійний намет в м.Надвірна на майдані Шевченка, біля підніжжя Великого Кобзаря.

Протягом двох тижнів на вулицях Надвірної в партійних наметах ВО "Свобода" активісти організації збиратимуть підписи проти двомовності в Україні.

Нагадаємо, що в одному з останніх інтерв’ю В. Янукович назвав можливим надання російській мові статусу другої державної. А у березні у Верховній Раді планують розглянути законопроект, який передбачає надання обласним радам права вирішувати, якою мовою здійснювати викладання в школах, вести документацію.

Подібні акції відбуваються по всій території нашої держави. Таким чином "свободівці" мобілізують своїх прихильників при потребі організувати численні акції протесту та громадської непокори. Перші такі заходи можуть відбутись вже в "шевченківські дні".

Напередодні націоналісти розповсюдили відкритий лист В. Януковичу, написаний одним з лідерів ВО "Свобода", відомим мовознавцем Іриною Фаріон. У ньому, зокрема, йдеться: "Постійне ваше і вашого охвістя зазіхання на визначальну ознаку нації – українську мову – свідчить лише про одне: ви агресивні, аморальні чужинці, помножені на засимільованих хохлів-плебеїв, – ніколи не здолаєте незалежної Української держави – бо вона вічна, ви ж – тимчасові, як ваша сумнівна перемога у депресивному регіоні;..".

Небайдужі мешканці нашого районного центру, гості міста долучилися до акції, поставивши свої підписи під листом Ірини Фаріон.

Багато не байдужих приєднувалися до акції, ставили свої підписи під відозвою.

Та були й такі, що підходили заради цікавості, поверталися та й, махнувши рукою, йшли своєю дорогою.

До свободівської палатки підходили і старші, літні люди, яких ще на памяті "совєтські часи". Багато людей молодого покоління, юнаки та дівчата, яким не байдуже в якій державі жити, якою мовою навчати та відправляти в світ своїх дітей. Це їм жити в цій країні, їм будувати цю країну, їм змінювати сьогоднішню державну машину, щоб держава працювала на людей, а не люди на державу.

А тим часом на вулицях міста Надвірна суботня днина з своїми клопотами, зі своїми проблемами, зі своєю тугою та смутком, зі своїми радощами та переживаннями. 

І люди вірять, що рано чи пізно, але ми все ж таки здобудемо ту Україну, за яку боролися сотні тисяч наших попередників, наших дідів і прадідів, вірять тому, що в цей нелегкий час, вони не самі, у них є на кого опертися, є люди яким не байдуже наше ЗАВТРА. Всеукраїнське об'єднання Свобода - єдина сила українців, яка за будь-яких обставин, буде відстоювати українську національну ідею.

То ж, даруй нам, Боже, звитягу, щоб стати творцями великої Держави.

Додати коментар

Захисний код
Оновити