Зважаючи на суспільно-політичну ситуацію в Україні, за пропозицією депутатської фракції ВО «Свобода» було скликано ХХІХ позачергову сесію Надвірнянської районної ради, на якій районні обранці одноголосно ухвалили звернення до президента щодо недопущення надання «особливого статусу» для окупованих територій за «формулою Штайнмаєра».

Голова депутатської фракції ВО «Свобода» у районній раді Сергій Штогрин зачитав текст звернення та відзначив:

«Керівництво держави повинне прислухатися до думки українців, які однозначно проти здачі територій. Протягом 5 років російсько-української війни більше 15 тисяч наших побратимів і посестер віддали свої життя, щоби ворог не загарбав ані клаптика рідної землі. Ми не маємо права капітулювати бо це сором перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні і Героїв російсько-української війни. Вимагаємо, за жодних умов не допустити надання "особливого статусу" для окупованих територій ні за так званою "формулою Штайнмаєра", ні шляхом внесення змін до законодавства України. Вибори на окупованих територіях тільки після повної деокупації та відновлення українсько-російського кордону.»

Крім того, одноголосно депутати районної ради прийняли рішення про звернення районної ради щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Текст звернення районної ради щодо недопущення надання «особливого статусу» для окупованих територій за «формулою Штайнмаєра».

 

Ми, депутати районної ради, стурбовані заявою Президента України В. Зеленського про те, що Україна погодилася на так звану "формулу Штайнмаєра" щодо виборів на території окупованого Донбасу.

Вважаємо це відвертою капітуляцією.

В першу чергу, насторожує той факт, що у погодженій Україною "формулі Штайнмаєра" немає ані слова про виведення окупаційних військ. Вона стосується тільки одного пункту Мінських домовленостей: так званого "особливого статусу" ОРДЛО" і зводиться тільки до виконання положень, передбачених законом про особливий статус Донбасу. Вказаний Закон України  "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" передбачає, що:

Російським окупантам та їхнім посібникам терористам гарантується амністія;

Узаконюється режим "сприяння" для російської мови і знищення української мови;

Надається імунітет депутатам, "обраним" під контролем терористів;

Терористи призначатимуть керівників органів прокуратури і судів, а самі стануть "народною міліцією", підпорядкованою винятково місцевій владі, яку, доволі ймовірно, буде обрано з колишніх ватажків загонів бойовиків;

Україна має забезпечити прямі зовнішні відносини окремих районів Донбасу з регіонами Росії, чим, по суті, визнається сам факт відсутності фактичного кордону з Росією;

У Державному бюджеті України щороку передбачаються захищені видатки на державну підтримку соціально-економічного розвитку ОРДЛО, обсяг яких не може змінюватися при здійсненні скорочення затверджених бюджетних призначень.

Введення в дію закону про особливий статус Донбасу – це однозначний сигнал усім антиукраїнським силам в інших областях, що зброєю можна домогтися для себе "особливого статусу" і диктувати Україні свою волю. Це однозначний сигнал світу, що про долю України треба говорити з Москвою, а не з Києвом. Це прямий шлях до остаточної дезінтеграції України, це продовження війни на покоління і покоління з метою знищення нашої держави.

Враховуючи викладене, вимагаємо:

  1. За жодних умов не допустити надання "особливого статусу" для окупованих територій ні за так званою "формулою Штайнмаєра", ні шляхом внесення змін до законодавства України.
  2. Притягнути до кримінальної відповідальності та позбавити громадянства усіх, хто зрадив Українську державу, працював на окупаційну адміністрацію, брав участь у бойових діях проти українських підрозділів та вчиняв інші злочини.
  3. Проводити вибори до органів місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях лише після повної деокупації, завершення адміністративно-територіальної реформи та повної перепаспортизації всього населення, здійсненої шляхом перевірки кожної особи на наявність громадянства інших держав, на співпрацю з окупаційним московським режимом, на лояльність до України та відповідність статусу громадянина України.
  4. Запровадити реальний, а не фейковий, як у грудні 2018 року, воєнний стан у прифронтових територіях і повну економічну, енергетичну, ресурсну та транспортну блокаду тимчасово окупованих територій, яку слід тримати до повної деокупації цих територій.
  5. Розірвати дипломатичні відносини, а також усі міжнародні договори з Російською Федерацією та не відновлювати їх до повної деокупації Росією всіх українських територій.
  6. Домогтися реальних кроків на підтримку України від держав, які декларували безпеку та недоторканність кордонів України в обмін на відмову від ядерної зброї. Укласти двосторонні угоди зі США та Великою Британією про повномасштабну військову допомогу Україні, а також щодо надання летального озброєння та довгострокової військово-технічної допомоги.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити